Lider Porozumienia Jarosław Gowin odrzucił ultimatum prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich drogą korespondencyjną. Wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego się na to nie zgadza, mimo że – jak podało w czwartek radio RMF FM – Kaczyński zagroził mu i pozostałym ministrom z Porozumienia wyrzuceniem z gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski poinformował na Twitterze, że „większość rządząca wisi na włosku”.  Według rozgłośni Gowin ogłosił już politykom swojej partii, że pomysłu PiS w sprawie głosowania korespondencyjnego nie poprze. Poinformował również ministrów z Porozumienia, że powinni liczyć się z utratą stanowisk, gdyż on „nie zgodzi się na kopertowe wybory w maju i zdania nie zmieni”.

Oznaczałoby to, że z teką ministra pożegnałaby się – obok Gowina który jest wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – Jadwiga Emilewicz, kierująca ministerstwem rozwoju. Porozumienie ma również kilku wiceministrów i wicewojewodów, którzy również zostaliby wyrzuceni przez Kaczyńskiego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę