Robert Biedroń
fot. Facebook / Robert Biedroń

– 11 czerwca zgromadzenie ogólne Wiosny podejmie decyzję o rozwiązaniu partii i połączeniu się z Nową Lewicą – oświadczył założyciel i lider ugrupowania, europoseł Lewicy Robert Biedroń.

– To będzie oznaczało, że uruchomimy cały proces likwidacji Wiosny i przechodzenia członków i członkiń Wiosny do nowej formacji, Nowej Lewicy, którą będziemy tworzyli tak, jak się umówiliśmy – powiedział polityk. – Proces konsolidacji Lewicy zostanie rozpoczęty formalnie – dodał Biedroń.

Tworzenie na bazie SLD i Wiosny nowej formacji zostało zapoczątkowane już w 2019 roku, kiedy po wyborach parlamentarnych partie zdecydowały o zjednoczeniu.

Nowe ugrupowanie powstaje na bazie Sojuszu, do którego wstąpią członkowie partii Biedronia. W połowie marca tego roku liderzy obu ugrupowań – Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń – poinformowali, że Sąd Okręgowy w Warszawie doręczył postanowienie dotyczące Nowej Lewicy „ze stwierdzeniem prawomocności”. Decyzja sądu umożliwia zwołanie kongresu, na którym zostaną wybrane nowe władze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat