Konkurs palm wielkanocnych w Lipnicy Murowanej. Padł nowy rekord! (WIDEO)

Jak co roku w Niedzielę Palmową w Lipnicy Murowanej odbył się konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę wielkanocną. Tegoroczna rywalizacja zakończyła się pobiciem rekordu ustanowionego w 2011 roku przez Zbigniewa Urbańskiego, który stworzył i ustawił palmę o wysokości 36 metrów i 4 centymetrów. Nowy rekord – 37 metrów i 78 centymetrów – należy od 14 kwietnia do 21-letniego Andrzeja Goryla.

Czytaj także:  Fatalny sondaż dla rządu. Tak źle jeszcze nie było

– Teraz jest radość, ale adrenalina podczas stawiania palmy jest nie do opisania– powiedział po ogłoszeniu wyników mieszkaniec Lipnicy Górnej, który nad palmą pracował razem z rodziną.

– Kwiaty do palmy siostra zaczęła robić już trzy miesiące wcześniej, a ja samą palmę zacząłem budować dwa tygodnie przed Niedzielą Palmową. Choć już dużo wcześniej przygotowałem drąg naprowadzający wszystko – podkreślił zwycięzca konkursu.

Czytaj także:  Zgorzelski: PSL zrywa pakt senacki. Winna jest Platforma Obywatelska

Andrzej Goryl nie ma wątpliwości, że nie osiągnąłby sukcesu bez pomocy mieszkańców Lipnicy. Na ustawienie palmy pozwoliła też bezwietrzna pogoda, gdyż w przypadku większych podmuchów wysoka palma mogłaby się złamać. Podczas poprzednich konkursów zdarzało się to wielokrotnie.

Tegoroczny konkurs odbył się w czasie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Wśród widzów znaleźli się więc także kandydaci PiS: wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i wicepremier Beata Szydło.

Czytaj także:  Jechał metrem bez maseczki i obrażał innych! Interweniowała policja! (WIDEO)