– Ostatnio Miastu Kraków udało się uzyskać dla gmin autonomię w kwestii zakazywania bądź nie sprzedaży alkoholu po 22. Chcemy uzyskać podobną autonomię w kwestii karania mieszkańców Krakowa za posiadanie niewielkiej ilości marihuany – ogłasza Konrad Berkowicz, kandydat na prezydenta Krakowa z partii Wolność.

Berkowicz twierdzi, że „zarówno alkohol, jak i marihuana mogą uzależnić. Nie jest to jednak powód, by karać więzieniem za wypicie piwa. Podobnie nie ma powodu, by karać więzieniem za zapalenie jointa.”

Kandydat na prezydenta Krakowa informuje, że „okazjonalne palenie marihuany stało się wśród pokolenia ludzi do 30 roku życia powszechne. Traktowanie ich przez prawo jak kryminalistów jest niemądre i szkodliwe.”

– Chcemy wzorem Stanów Zjednoczonych pozwolić na różnorodność rozwiązań w tej kwestii na terenie naszego kraju. Szybko okaże się, że wsadzanie do więzienia za marihuanę niczemu dobremu nie służy, a zastosowanie innych metod walki z uzależnieniami jest znacznie skuteczniejsze – czytamy na Facebooku Konrada Berkowicza.

– PS Wielka prośba o udostępnianie tej grafiki/wpisu na grupach/stronach/forach środowisk walczących o depenalizację konopi! prosi wiceprezes Wolności.

https://www.facebook.com/KonradBerkowiczPL/photos/a.224519207704012/1136870746468849/?type=3&theater


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę