Konrad Berkowicz walczy o legalizację rekreacyjnej marihuany! „Wsadzanie do więzienia za marihuanę niczemu dobremu nie służy”

– Ostatnio Miastu Kraków udało się uzyskać dla gmin autonomię w kwestii zakazywania bądź nie sprzedaży alkoholu po 22. Chcemy uzyskać podobną autonomię w kwestii karania mieszkańców Krakowa za posiadanie niewielkiej ilości marihuany – ogłasza Konrad Berkowicz, kandydat na prezydenta Krakowa z partii Wolność.

Berkowicz twierdzi, że „zarówno alkohol, jak i marihuana mogą uzależnić. Nie jest to jednak powód, by karać więzieniem za wypicie piwa. Podobnie nie ma powodu, by karać więzieniem za zapalenie jointa.”

Czytaj także:  Premier Morawiecki nie ma koronawirusa i zakończył kwarantannę

Kandydat na prezydenta Krakowa informuje, że „okazjonalne palenie marihuany stało się wśród pokolenia ludzi do 30 roku życia powszechne. Traktowanie ich przez prawo jak kryminalistów jest niemądre i szkodliwe.”

– Chcemy wzorem Stanów Zjednoczonych pozwolić na różnorodność rozwiązań w tej kwestii na terenie naszego kraju. Szybko okaże się, że wsadzanie do więzienia za marihuanę niczemu dobremu nie służy, a zastosowanie innych metod walki z uzależnieniami jest znacznie skuteczniejsze – czytamy na Facebooku Konrada Berkowicza.

Czytaj także:  Karczewski: PiS pracuje dla dobra Polaków

– PS Wielka prośba o udostępnianie tej grafiki/wpisu na grupach/stronach/forach środowisk walczących o depenalizację konopi! prosi wiceprezes Wolności.

Ostatnio Miastu Kraków udało się uzyskać dla gmin autonomię w kwestii zakazywania bądź nie sprzedaży alkoholu po 22….

Opublikowany przez Konrad Berkowicz Środa, 17 października 2018