Dziś odbyła się konwencja wyborcza klubu Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawione zostały nowe punkty wyborcze, z których można wymienić trzy najważniejsze: 500+ na pierwsze dziecko,  brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, trzynastki dla emerytów.

500+ na pierwsze dziecko otrzyma każdy rodzic bez względu na próg dochodowy. Świadczenie ma obowiązywać od lipca 2019 roku. Podczas konwencji wielokrotnie powtarzano, że państwo ma być dla obywateli, że rodzinom ma żyć się lepiej i są na to realne szanse. Do tej pory, aby otrzymać świadczenie 500+ na pierwsze dziecko, trzeba było spełniać kryteria dochodowe – przysługiwało rodzinom, gdzie dochód nie przekraczał 800 zł na osobę. Na drugie dziecko przyznawano bezwarunkowo.

PiS chce ułatwić życie także młodym pracownikom i planuje znieść podatek PIT dla młodych do 26. roku życia.

Kolejny punkt to pomoc dla emerytów. Prezes PiS zapowiedział ustanowienie „trzynastki dla emerytów”. Każdy z nich otrzyma najniższą emeryturę – 1100 złotych. – Mogą mówić nam: „skąd weźmiecie na to pieniądze, jak na to zarobicie?” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji. Źródła finansowania, ja tłumaczył, rząd miałby znaleźć „poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, ale również rozwój gospodarczy, poprzez zmniejszenie biurokracji, zmniejszenie kosztów administracji”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę