Obecnie program 500+ cieszy się dużą popularnością, jednak według wielu osób i polityków nie jest on idealny i przydałoby się w nim kilka zmian. Obecnie samotny rodzic ma obowiązek przedstawić decyzję sądu o orzeczonych alimentach w celu uzyskania 500+ na jedno lub kilkoro dzieci. Jak informuje „Fakt” samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów.

Wojewódzki Sąd Administracyjny kilka miesięcy temu podważył przepis, który mówi o tym, że samotny rodzić musi przedstawić decyzję sądu o alimentach. Resort rodziny zgodził się z taką interpretacją. „Fakt” informuje, że rząd przygotowuje się do korekty programu Rodzina 500+ i najpoważniejsze zmiany mają dotyczyć samotnych rodziców.

– Planujemy ograniczenie wymogu ustalenia alimentów przez osobę samotnie wychowującą dziecko do wniosków o 500+ na pierwsze dziecko – powiedziała dziennikowi minister rodziny Elżbieta Rafalska. Dodała także, że zmiany te wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Dla rodziców, którzy starają się o świadczenia na pierwsze dziecko, ma zostać podwyższony próg dochodowy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę