REKLAMA

REKLAMA

Marszałek Senior obecnej kadencji Sejmu, a także polityk kandydujący do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości, Kornel Morawiecki trafił do szpitala. 78-latek choruje na raka trzustki i jego stan oceniany jest jako ciężki.

Kornel Morawiecki diagnozę o nowotworze poznał przed kilkoma miesiącami. Kilkanaście dni temu udzielił wywiadu, w którym znajdował się w świetnej formie, wygłaszając w nim swoje najbliższe plany, a także pomysły dotyczące aktywności w Sejmie. Od tamtego czasu jednak jego stan zdrowia mocno podupadł. Ojciec premiera, Mateusza Morawieckiego przebywa obecnie w jednym z warszawskich szpitali w ciężkim stanie.

REKLAMA

– Trzeba powiedzieć, że Kornel jest przytomny i świadomy. Wierzymy, że z tego wyjdzie, że kolejny raz wygra z chorobą. Wszyscy modlimy się, aby wrócił do zdrowia – powiedziała bliska krewna Kornela Morawieckiego. Pierwszy raz 78-latek poinformował o nowotworze w styczniu tego roku, kiedy to trafił do szpitala MSWiA w Warszawie, w którym przebył 3-godzinną operację.

Kornel Morawiecki jest politykiem koła Wolni i Solidarni. W tegorocznych wyborach parlamentarnych startuje do Senatu z listu PiS-u, a dokładniej z województwa podlaskiego (okręg nr 59). W Sejmie VII kadencji Morawiecki pełnił funkcję Marszałka Seniora.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA