Kornel Morawiecki wyznaje: Mam raka!

Marszałek senior Kornel Morawiecki wyznał w „Super Expressie”, że choruje na raka trzustki. – Gdyby nie szybkie badanie na tomografię i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna – powiedział.

W rozmowie dodał, że po przebytej operacji raczej nie ma przerzutów. Ojca premiera operowano kilka dni temu w szpitalu MSWiA w Warszawie. Marszałek poinformował, jak wyglądały objawy choroby i jej rozpoznanie. Najpierw wystąpiły symptomy żółtaczki, raka trzustki potwierdziły z kolei badania wykonane we wrocławskim szpitalu, a dokładniej zmiany pokazało zdjęcie z tomografu komputerowego.

– Nie wiem jeszcze, czy będę przechodził chemioterapię. Oddaję się w ręce lekarzy specjalistów, którzy są raczej dobrej myśli – powiedział Morawiecki. Dodał także, że ogromne wsparcie otrzymał od prezydenta RP Andrzeja Dudy. – Pan prezydent (…) przysłał nawet do szpitala swojego osobistego kapelana, księdza Zbigniewa Krasa, który pomodlił się za mnie, pobłogosławił, za co bardzo dziękuję – wyznał.

Kornel Morawiecki ma 78 lat. W szpitalu odwiedza go m.in. syn Mateusz Morawiecki. Marszałek wyznał, że premier robi to, „kiedy tylko może”.

Czytaj także:  Morawiecki zmienia zdanie o koronawirusie. Przed wyborami uspokajał, a teraz...

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.