Do 19 kwietnia wszystkie zasady zostają przedłużone – powiedział Mateusz Morawiecki. – Ale o dwa tygodnie, do 26 kwietnia, pozostaną zamknięte szkoły, ruch lotniczy oraz kolejowy. Podtrzymujemy zamknięcie granic, obowiązkową kwarantannę – oświadczył premier.

Matury i egzaminy ósmoklasisty będą przesunięte. – Raczej odbędą się w drugiej połowie czerwca. Poinformujemy dokładniej o terminie na trzy tygodnie przed egzaminami – poinformował premier.

– Ograniczenia ws. imprez masowych obowiązują do odwołania – dodał Morawiecki. Zasady obowiązujące kościoły zostają przedłużone do 19 kwietnia. Granice zostają zamknięte do 3 maja.

Po świętach dowiemy się o nowych wytycznych rządu na czas epidemii koronawirusa.

– Nasze działania sprawdzają się. Wiemy, że ten czas jest dla państwa uciążliwy, ale analizy i modele wskazują, że nakazy i zakazy chronią nas od najgorszego. Analizy i modele tworzą dla nas nie tylko polskie, ale i zagraniczne firmy. Potwierdzają one słuszność naszych działań – podał premier Polski.

– Pojawiają się szanse na przejęcie kontroli nad koronawirusem. Przyrosty zachorowań będą zauważalne i dotkliwe, ale tu ważne jest, żeby najbardziej rygorystycznie kwarantanny przestrzegały osoby starsze. Za trzymanie się trudnych dla wielu zasad dziękuję – powiedział na konferencji Mateusz Morawiecki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę