We Francji odkryto trzeci przypadek zakażenia koronawirusem, którego epidemia wybuchła kilka tygodni temu w chińskim Wuhan. Wcześniej francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn informowała o dwóch takich przypadkach, dotyczących osób, które podróżowały ostatnio do Chin

Według informacji Buzyn, pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux. Mężczyzna niedawno ze względów zawodowych podróżował do Wuhan. Również drugi pacjent był w Chinach, ale minister nie ujawniła na jego temat żadnych szczegółów poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu. Minister dodała, że prawdopodobnie we Francji zostaną zdiagnozowane kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jednym z powodów, dla których we Francji zdiagnozowano pierwsze potwierdzone przypadki zakażenia, jest fakt, iż francuscy lekarze stworzyli test pozwalający na szybkie rozpoznanie wirusa. W Chinach wirus ten spowodował już śmierć 26 osób i wywołał ponad 850 zakażeń.

Również Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) poinformowało, że w USA pojawił się drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Wuhan. Ponadto, kolejne 63 osoby poddawane są badaniom, które mają ustalić, czy również one są zarażone koronawirusem. Na informację o rozprzestrzenianiu się przypadków zakażenia zaczęły spadać notowania na nowojorskiej giełdzie, a najwięcej na wartości tracą firmy medyczne i farmaceutyczne oraz ubezpieczeniowe, a także linie lotnicze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna