Wirus z Wuhan szybko opanował cały świat. Z dnia na dzień rośnie liczba zachorowań w wielu krajach, w tym w Polsce. Choć uważano, że w grupie ryzyka są osoby starsze i z chorobami współtowarzyszącymi, okazuje się, że coraz częściej wirus zabiera też młodych ludzi. Na Wyspach Brytyjskich zmarł nastolatek. Chłopiec w wieku 13 lat jest najmłodsza ofiarą koronawirusa w tym kraju.

Początkowo w Wielkiej Brytanii zbagatelizowano wirusa z Wuhan. Dziś mówi się już o ponad 25 tys. zakażonych. Zmarło natomiast 1789 osób. Walki z chorobą nie wygrał też młody, 13-letni chłopiec.

Lekarze, którzy zajmowali się chorym w szpitalu w Londynie twierdzą, że nie miał on innych chorób. Zmagał się jedynie z COVID-19. W Wielkiej Brytanii to najmłodsza, jak dotychczas, ofiara koronawirusa.

Lekarze zaczęli coraz częściej alarmować, że patogen, który rozprzestrzenił się z Chin na cały świat, jest niebezpieczny nie tylko dla starszych, ale tez i dla osób młodych. W Belgii zmarła 12-letnia dziewczynka. W USA nie żyje z tego powodu niemowlę. Dane pokazują też, że w Polsce Az 25% wszystkich zakażonych to osoby poniżej 30. roku życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę