Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke w programie Moniki Jaruzelskiej „Towarzyska Panienka” oskarżył polityków Prawa i Sprawiedliwości o demoralizowanie narodu polskiego. Zdaniem Korwina-Mikkego jednym ze środków jest program 500 plus. – Nie wolno dawać ludziom pieniędzy za darmo, bo to demoralizuje – powiedział.

– Mówię jasno i otwarcie, ci ludzie znieśli karę śmierci – słusznie, bo gdyby nie była zniesiona kara śmierci, to ci ludzie staliby przed sądem za demoralizację narodu polskiego – stwierdził twórca Unii Polityki Realnej. – Ten, kto daje za darmo 500 zł, demoralizuje mój naród. Tym ludziom trzeba łapy poobcinać, co najmniej. Ci ludzie, którzy wprowadzili 500 plus i inne zasiłki, to są demoralizatorzy – podkreślił Korwin-Mikke.

Prezes Wolności zauważył również, że negatywne konsekwencje wprowadzenia 500 plus będziemy odczuwać bardzo długo. – Możemy gospodarkę polską postawić w dwa miesiące, to nie ma żadnego problemu, natomiast konsekwencje tej demoralizacji to są dwa pokolenia; dwa pokolenia życia w biedzie, dwa pokolenia uczenia ludzi od nowa; co to jest dobro, co to jest zło, że nie wolno kraść, takich elementarnych rzeczy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę