Korwin-Mikke: Globalne ocieplenie daje same korzyści!

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego zagrożenia wskazywane w związku z globalnym ociepleniem to „kompletna bzdura” i dlatego jego zwalczanie w ogóle nie ma sensu.

– Trwa ono od mniej więcej 500 lat, wtedy temperatura była o 5 stopni niższa, wzrosła o te 5 stopni bez żadnego specjalnego działania przemysłu, Bałtyk wtedy zamarzał zimą, śniegi zakrywały chałupy po dachy, to zniknęło – mówił Korwin-Mikke w środę w Katowicach.

Czytaj także:  Prezes PiS ukarał 15 zbuntowanych posłów

– To potrwa jeszcze około 200 lat, temperatura wzrośnie jeszcze o 2 stopnie, dzięki czemu będzie można budować zimą, zniknie bezrobocie, roztopią się lody Arktyki, będzie można statkiem płynąć z Nowej Ziemi do Kanady, będzie o wiele, wiele lepiej. Same korzyści są z globalnego ocieplenia. Ja nie rozumiem, dlaczego mamy walczyć z globalnym ociepleniem – przekonywał poseł Konfederacji.

Czytaj także:  Brudziński o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Będą dymisje, a być może i wybory

– Kiedyś Polacy byli przyzwyczajeni do kołtuna i uważali, że kołtun na głowie to oznaka zamożności i polskości, ale kołtuna się pozbyliśmy i ohydnego śniegu, przez który ludzie umierają, ślizgają się, łamią nogi, też się pozbędziemy. Polacy w Brazylii żyją bez śniegu – ironizował Korwin-Mikke.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.