REKLAMA

REKLAMA

Prezes partii „Wolność” Janusz Korwin-Mikke i lider stowarzyszenia „Skuteczni”, poseł niezrz. Piotr Liroy-Marzec podpisali porozumienie programowe dla Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych. Chcemy, aby w Warszawie wróciła normalność – mówią szefowie obu ugrupowań.

W poniedziałek Liroy-Marzec powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że wizja Polski i Warszawy, stowarzyszenia „Skuteczni”, pokrywa się z wizją partii „Wolność”. „Stąd nasza współpraca zarówno w Warszawie, ale także w skali całego kraju, jeżeli chodzi o zbliżające się wybory (samorządowe)” – podkreślił.

REKLAMA

Zdaniem posła, porozumienie to „najlepsza w tej chwili alternatywa, jeżeli chodzi o wszystkich ludzi, którzy są związani z PO-PiS-em”. „Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wybory, ale chodzi tutaj o przyszłość naszych sąsiadów, naszych rodzin i nas wszystkich” – twierdzi Liroy-Marzec.

Janusz Korwin-Mikke zadeklarował, że w porozumieniu chodzi o to, aby w stolicy „wróciła normalność”. „Żyjemy w świecie, w którym wydaje się gigantyczne pieniądze, część z nich się marnuje, a część idzie do różnych kieszeni. My będziemy pilnowali tego, żeby wszystko kosztowało tyle, ile powinno kosztować” – powiedział.

REKLAMA

Maciej Maciejowski (Skuteczni) mówił, że to, co obecnie ma miejsce w warszawskim samorządzie „woła o pomstę do nieba”. „Niestety ewentualna wymiana PO na PiS u steru władzy nie oznacza żadnej zmiany dla warszawiaków, dlatego jesteśmy tu po to, żeby zaproponować realną alternatywę i jedyną poważną alternatywę w Warszawie dla PO-PiS” – zaznaczył.

Ogłosił, iż porozumienie pomiędzy partią „Wolność” i stowarzyszeniem „Skuteczni” zostało oficjalnie podpisane przez prezesów obu ugrupowań, oraz, że partia „Wolność” i stowarzyszenie „Skuteczni” wystartują razem w nadchodzących wyborach samorządowych.

REKLAMA

Najważniejsze przekonania zawartego porozumienia, to m.in.: przywrócenie sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych na rzecz najemców, likwidacja Straży Miejskiej i przekazanie zaoszczędzonych środków m.in. na działania policji, wprowadzenie oceny funkcjonowania instytucji miejskich oraz najwyższych urzędników miasta przez warszawiaków, promowanie płacenia podatków w Warszawie oraz konsultowanie strategicznych projektów uchwał z mieszkańcami przed skierowaniem ich do Rady Miasta.

REKLAMA