Polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke odniósł się do dyskusji, jaka wywiązała się po sobotniej konwencji Lewicy poświęconej sytuacji młodych Polaków.

Podczas obrad działacz Lewicy Łukasz Michnik stwierdził, że młode pokolenie „średnio do 35. roku życia mieszkać będzie z rodzicami”. – Nasze pokolenie zaharowuje się na kasie, słuchawce, taksówce – powiedział.

Opinie te skrytykował związany z Konfederacją ekonomista Sławomir Mentzen.  – Brutalna prawda jest taka, że trzeba było się uczyć, pracować i oszczędzać – odpowiedział działaczowi Lewicy. – Nauczylibyście się malować ściany, spawać, prowadzić TIRa, to byście z rodzicami nie mieszkali. Niestety, zamiast pracować, wolicie zabierać tym, którym chciało się brać odpowiedzialność za własne życie – oświadczył.

Stanowisko to poparł Korwin-Mikke. – Mentzen ma absolutną rację. Chodzicie na „studia”, na których uczy się Was międlenia słów. Zresztą olewacie je, Waszym marzeniem jest „Erasmus” („piwo, sex i leserka”). Dziewczyny nie umieją nawet szyć, gotować i prasować – i nie wiedzą NIC o realnym świecie – podkreślił założyciel i lider Unii P0lityki Realnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę