Janusz Korwin-Mikke to polityk o skrajnych poglądach. Jego wypowiedzi są często zaskakujące i wiele osób nie potrafi się z nimi zgodzić. Szczególnie wtedy, gdy wypowiada się choćby o kobietach i ich roli w życiu społecznym i politycznym. Teraz polityk wypowiedział się na temat Dnia Kobiet. Jak się okazało, jego żona nie mogła wczoraj liczyć na szczególne względy i nie została obdarowana kwiatkiem.

Janusz Korwin-Mikke nie uznaje Dnia Kobiet. – Moja żona nie dostanie ode mnie kwiatka na Dzień Kobiet, bo Dzień Kobiet to święto komunistyczne! – mówił w wywiadzie dla Faktu. Podkreślić jednak należy, że polityk jest wyjątkowo stały w poglądach. Podobnie na ten sam temat wypowiadał się w 2017 roku. Wtedy użył nawet dosadniejszych słów.

– Życzę kobietom bogatych mężów. A co do 8 marca, to nie świętuję tego dnia i nic nie dam dziś żonie. Jestem za równouprawnieniem. Obchodzę te święta, które zostały wymyślone, zanim się urodziłem, a urodziłem się bardzo dawno temu – tak Korwin-Mikke wypowiadał się w 2017 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę