Korwin-Mikke o PO: Oni naprawdę są jeszcze gorsi niż PiS

REKLAMA

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke skrytykował w mediach społecznościowych największą partię opozycyjną i jej lidera Borysa Budkę.

Polityk stwierdził, że Platforma Obywatelska stała się partią urzędników, której zależy jedynie na „zbieraniu się i gadaniu”.

„WCzc.Borys Budka (PO, Katowice) zaatakował »rząd« – za to, że nic nie robi. A jaki jest na to dowód? Bo spotkał się tylko 16 razy!!! Jak z tego wynika wedle PO działanie polega na zbieraniu się i gadaniu!!! Oni naprawdę są jeszcze gorsi, niż PiS. To partia urzędników…”, napisał Korwin-Mikke na Twitterze.

REKLAMA

Parlamentarzysta Konfederacji nawiązał w ten sposób do sejmowego wystąpienia Borysa Budki, w którym ten zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego.

– Walczyliście o stołki, wpływy, dzieliliście pieniądze, a Polaków zostawiliście samych. Dziś padł kolejny rekord zachorowań. Ponad 10 tysięcy, a premier dziś staje i powtarza kłamstwa ostatnich miesięcy – powiedział Budka i dodał, że Morawiecki zamiast walczyć z pandemią, walczy z prawdą.

– Ile razy w ciągu ostatnich 8 miesięcy spotkał się rząd Mateusza Morawieckiego? 16 razy. Dwa razy na miesiąc. Przeciętny lekarz przez tydzień poświęcił więcej czasu na pracę niż politycy PiS na spotkania rządu. To jest prawda o tym, jak PiS walczy z pandemią – mówił przewodniczący PO w Sejmie.