Korwin-Mikke: PiS przywraca komunę. To komuniści z krzyżem w zębach!

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke nie przebierając w słowach, skrytykował polityków Prawa i Sprawiedliwości. Polityk nazwał ich komunistami.

Partii Jarosława Kaczyńskiego oberwało się w związku z informacją jednego z portali, dotyczącą odgórnego narzucania cen płodów rolnych przez rząd. „Ministerstwo [rolnictwa – red.] ustali ceny warzyw, owoców i zbóż. Kary dla firm, które kupią taniej u rolnika”, przytacza te doniesienia na swoim Facebooku Janusz Korwin-Mikke.

„Jak już wielokrotnie mówiłem PiS to komuniści z krzyżem w zębach. Tak samo w 1949 roku PZPR »wygrało bitwę o handel«, wprowadzając sztywne ceny, tak samo teraz chce zrobić rząd PiS. Nie przypadkiem JE Mateusz Morawiecki powiedział kilka miesięcy temu, że wysoko ceni myśl socjalistyczną!”, komentuje z oburzeniem informacje o cenach Korwin-Mikke.

Czytaj także:  Banknoty o nominale 500 zł już dostępne w bankomatach

W ocenie polityka Unia Europejska przekupiła rolników „dwiema stówkami od hektara”. Korwin-Mikke zauważa, że rolnicy dopiero teraz dostrzegają, że z jednej strony dostają dopłaty, a z drugiej narzuca się im ograniczenia, przepisy i biurokrację.

„Część idiotyzmów robi nasz własny rząd, a część sama Unia Europejska i czasami trudno rozstrzygnąć, które głupoty są większe”, stwierdza lider Konfederacji.

Zdaniem Korwin-Mikkego, aby uratować polskie rolnictwo należy zlikwidować wszelkie dotacje w całej Unii. „Trzeba przestać rolnictwu przeszkadzać, a rolnictwo sobie poradzi!”, postuluje polityk.

"Ministerstwo ustali ceny warzyw, owoców i zbóż. Kary dla firm, które kupią taniej u rolnika":…

Opublikowany przez Janusza Korwin-Mikke Wtorek, 10 grudnia 2019

Komentarze