Korwin-Mikke o prezydencie Warszawy: Miejsce Trzaskowskiego jest w domu wariatów

REKLAMA

Polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke zaatakował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za pomysł  przebudowy stołecznych Alej Jerozolimskich.

Założycielowi Unii Polityki Realnej nie podoba się koncepcja Ratusza, by tę jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta uczynić – jak to określają urzędnicy Trzaskowskiego – „bardziej przyjazną mieszkańcom”.  W Alejach Jerozolimskich mają więc zostać poszerzone chodniki, powstaną też ścieżki rowerowe oraz zostaną zasadzone drzewa. Jednocześnie zostanie zmniejszony ruch samochodów.

Wpis Trzaskowskiego w mediach społecznościowych, zachwalający inwestycję i przedstawiający wizualizację Alej Jerozolimskich po ich przebudowie, wywołał gwałtowną reakcję Korwina-Mikkego.

REKLAMA

„Miejsce tego człowieka jest w domu wariatów”, napisał o Trzaskowskim. „Jeśli jednak psychiatrzy uznają Go za poczytalnego, to będzie musiał zapłacić mega odszkodowanie za straty, jakie ponoszą warszawiacy. Powstańcy w 1944 wybudowali w Alejach barykadę. Mniej szkodziła Niemcom, niż TO zaszkodzi nam!”, stwierdził Korwin-Mikke na Twitterze.