Korwin-Mikke upokorzył premiera Morawieckiego! W prezencie dla szefa rządu przyszykował… (WIDEO)

Janusz Korwin-Mikke wraz ze swoimi współpracownikami zaprezentował na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie prezent, który został przygotowany dla premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem do szczególnego obdarowania szefa rządu jest klęska polityki zagranicznej jego gabinetu, która, zdaniem polityków partii KORWiN, jest prowadzona na kolanach.

– Rządowi III RP udało się zepsuć stosunki z Rosją, Ukrainą, Niemcami, Francją, w wyniku czego wisi na łasce Stanów Zjednoczonych i musi robić w tym celu niesamowite ustępstwa. To bardzo niebezpieczna sytuacja, kiedy zależy się od kaprysu jednego mocarstwa, które zresztą ma bardzo mały interes w tym rejonie świata – oświadczył Janusz Korwin-Mikke.

Czytaj także:  Fatalny sondaż dla rządu. Tak źle jeszcze nie było

– Najpierw nasza dyplomacja dowiedziała się z telewizji, że ma organizować szczyt bliskowschodni. Potem okazało się, że organizujemy szczyt bliskowschodni bez najważniejszego aktora tego regionu – Iranu. Następnie od głównego gospodarza tego spotkania, pana premiera Netanjahu, dowiedzieliśmy się, że ten szczyt bliskowschodni jest tak naprawdę szczytem antyirańskim – powiedział występujący obok lidera partii KORWiN Jacek Wilk i dodał, że udało nam się skłócić jednocześnie zarówno z Izraelem, jak i z Iranem, a obecnie prowadzona polityka zagraniczna opiera się wyłącznie na wątpliwym sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj także:  Brudziński dziękuje opatrzności za to, że premierem jest Morawiecki

– Jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie, które organizuje szczyty po to, by potem robić sobie wrogów nawet spośród tych, którzy w tych szczytach brali udział – podkreślił poseł Wilk, nawiązując do konfliktu Polski z Izraelem.

Parlamentarzysta z partii KORWiN stwierdził następnie, że polską dyplomację i rząd najlepiej reprezentują nakolanniki, które on określa jako „dyplomatki Morawieckiego”.

Czytaj także:  Kaczyński: Polska nie będzie kolonią Unii Europejskiej

Zaprezentowane na konferencji nakolanniki to prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego, który trafi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rząd PiS prowadzi politykę zagraniczną na kolanach! W trosce o premiera wysyłamy mu nakolanniki. Janusz Korwin-Mikke Konrad Berkowicz Jacek Wilk

Opublikowany przez Partia Wolność Wtorek, 19 lutego 2019