Korwin-Mikke upokorzył premiera Morawieckiego! W prezencie dla szefa rządu przyszykował… (WIDEO)

Janusz Korwin-Mikke wraz ze swoimi współpracownikami zaprezentował na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie prezent, który został przygotowany dla premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem do szczególnego obdarowania szefa rządu jest klęska polityki zagranicznej jego gabinetu, która, zdaniem polityków partii KORWiN, jest prowadzona na kolanach.

– Rządowi III RP udało się zepsuć stosunki z Rosją, Ukrainą, Niemcami, Francją, w wyniku czego wisi na łasce Stanów Zjednoczonych i musi robić w tym celu niesamowite ustępstwa. To bardzo niebezpieczna sytuacja, kiedy zależy się od kaprysu jednego mocarstwa, które zresztą ma bardzo mały interes w tym rejonie świata – oświadczył Janusz Korwin-Mikke.

– Najpierw nasza dyplomacja dowiedziała się z telewizji, że ma organizować szczyt bliskowschodni. Potem okazało się, że organizujemy szczyt bliskowschodni bez najważniejszego aktora tego regionu – Iranu. Następnie od głównego gospodarza tego spotkania, pana premiera Netanjahu, dowiedzieliśmy się, że ten szczyt bliskowschodni jest tak naprawdę szczytem antyirańskim – powiedział występujący obok lidera partii KORWiN Jacek Wilk i dodał, że udało nam się skłócić jednocześnie zarówno z Izraelem, jak i z Iranem, a obecnie prowadzona polityka zagraniczna opiera się wyłącznie na wątpliwym sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj także:  Duda: W drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, narodem i historią

– Jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie, które organizuje szczyty po to, by potem robić sobie wrogów nawet spośród tych, którzy w tych szczytach brali udział – podkreślił poseł Wilk, nawiązując do konfliktu Polski z Izraelem.

Parlamentarzysta z partii KORWiN stwierdził następnie, że polską dyplomację i rząd najlepiej reprezentują nakolanniki, które on określa jako „dyplomatki Morawieckiego”.

Zaprezentowane na konferencji nakolanniki to prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego, który trafi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rząd PiS prowadzi politykę zagraniczną na kolanach! W trosce o premiera wysyłamy mu nakolanniki. Janusz Korwin-Mikke Konrad Berkowicz Jacek Wilk

Opublikowany przez Partia Wolność Wtorek, 19 lutego 2019

Komentarze