Podczas środowego spotkania w Koninie kandydat Koalicji Polskiej w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego skierowany do członków i sympatyków tej partii. Lider partii rządzącej namawiał w nim do głosowania na Andrzeja Dudę.

– Nie pozwolę, żeby Jarosław Kaczyński szantażował wyborców, mówiąc, że tylko wybór Andrzeja Dudy gwarantuje wyjście z kryzysu – stwierdził Kosiniak-Kamysz. – To nieprawda, że tylko Andrzej Duda jest gwarantem możliwości wyjścia z kryzysu zdrowotnego czy z kryzysu gospodarczego. Wręcz przeciwnie – on nie ma swojego pomysłu, nie ma swojej woli – jest podwykonawcą – przekonywał.

Prezes PSL zauważył, że dziś w Polsce „trwa polityczna wojna domowa” i tylko on wie, jak ją zakończyć.

– Ja się na nią nie zgadzam i mam receptę, jak to uzdrowić. Nie tylko stawiam diagnozę, że podział społeczny niszczy bezpieczeństwo Polski, ale wiem, jak doprowadzić do tego, żeby było normalnie, żebyśmy mogli ze sobą współpracować – wskazał. Jak dodał, wielokrotnie podczas swojej kariery politycznej dał dowody na to, że potrafi rozmawiać ze wszystkimi i popierać rozwiązania przygotowane przez PiS i korzystne dla społeczeństwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę