Fot.Facebook.com/mowePSL

– PSL prowadzi akcję skierowaną do podatników, którzy tracą na Polskim Ładzie. Są to m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele, emeryci, ale też ludzie młodzi – poinformował we wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz. – Ten pisowski bałagan trzeba posprzątać, to zadanie numer jeden dla opozycji – dodał szef PSL.

Kosiniak-Kamysz wyjaśnił, że w ramach swej akcji ludowcy zachęcają, by zgłaszać uwagi na adres mailowy [email protected], a następnie posłowie PSL będą przygotowywać i zgłaszać projekty ustaw mających naprawić sytuację. Prezes PSL stwierdził, że odzew na akcję już jest ogromny.

Jak zaznaczył, na rozwiązaniach zawartych Polskim Ładzie tracą nie tylko przedsiębiorcy, nauczyciele, emeryci, ale także osoby młode i aktywne, które dodatkowo będą musiały zapłacić wyższe raty kredytów, osoby płacące podatki i aktywnie pracujące na wzrost gospodarczy w Polsce.

Polityk zapowiedział, że PSL przedstawi projekty ustaw, w tym projekt dotyczący poprawienia sytuacji samorządów, który już wkrótce wpłynie do Sejmu. Jak podkreślił, „trzeba ratować żłobki, przedszkola czy szpitale”, które nie przetrwają bez osłony przed podwyżkami rzędu 500 proc. Kolejne inicjatywy ludowców mają dotyczyć emerytur bez podatku.

– Jeżeli chcemy przejąć władzę, musimy być gotowi do posprzątania tego bałaganu pisowskiego, który nic wspólnego z ładem nie ma, tylko jest bajzlem i rozgardiaszem – oświadczył szef PSL.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę