Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował w czwartek w TVN24 Platformę Obywatelską. Zdaniem lidera ludowców partia Borysa Budki stała się partią lewicową, której coraz bliżej jest do Lewicy.

Kosiniak-Kamysz stwierdził, że PO straciła swoją tożsamość polityczną. – Platforma Obywatelska musi sobie odpowiedzieć, jaka jest w całości, jaka chce być w całości, czy taka jak Klaudia Jachira, która bardzo skręca w lewo i to jest dzisiaj główna twarz Platformy, czy twarz Ireneusza Rasia, który tak, jest konserwatystą i pewnie bliżej byłoby mu do bloku centrowego – oświadczył prezes PSL.

Polityk powtórzył po raz kolejny, że pokonanie PiS będzie możliwe wyłącznie wtedy, jeśli opozycja pójdzie do wyborów dwoma blokami: centrowym, który chce stworzyć wokół siebie PSL, i liberalno-lewicowym.

– Ostatnie sondaże pokazują: dwa bloki, liberalno-lewicowy, PO plus Lewica i centrowy, my plus Hołownia i myślę, że część Platformy, tych którzy na pewno nie będą chcieli pójść mocno w lewo, jest w stanie wygrać z PiS-em. W dwóch blokach mieć większość, a może nawet większość konstytucyjną – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

W jego ocenie jeden blok opozycji, przeforsowany przez PO, nie sprawdził się podczas wyborów do  Parlamentu Europejskiego.

– My tą jedną listę zrobiliśmy, zaufaliśmy nawet Platformie w jej propozycjach i ta jedna lista siedmioma punktami procentowymi, czyli gigantycznie, przegrała z PiS w najłatwiejszych wyborach, wyborach europejskich – zauważył Kosiniak-Kamysz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat