REKLAMA

Fot.Facebook.com/mowePSL

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd nie przygotował nas na czwartą falę pandemii koronawirusa. – Co dziesiąta szkoła już nie pracuje, coraz więcej dzieci zostaje w domu, przez co rodzice też zostają w domu – oświadczył lider PSL.

REKLAMA

Jak ocenił szef ludowców, „rząd wprowadził ukryty lockdown w Polsce”, a doszło do tego przez brak decyzji i działań rządzących.

Kosiniak-Kamysz oznajmił, że nie zgadza się w szczególności na dyskryminowanie osób, które się zaszczepiły przeciw COVID-19. – Bo oni dzisiaj mogą mieć poczucie, że wykazali się odpowiedzialnością, wykazali się dobrą wolą za siebie i za bliźnich, a dzisiaj rząd w ogóle nie patrzy na to. Nie podejmuje żadnych kroków – mówił polityk.

REKLAMA

Prezes PSL jednocześnie zaznaczył, że rząd nie chce też porad. – Minister zdrowia Adam Niedzielski nie konsultuje niczego, nie zaprasza na żadne spotkania, nie chce dyskusji na temat przeciwdziałania covidowi – ujawnił Kosiniak-Kamysz.

W związku z taką postawą, w ocenie lidera ludowców, władza bierze pełną odpowiedzialność za to, co się dziś dzieje. – Rząd – jeszcze raz to powtórzę – przez brak swoich działań wprowadził ukryty lockdown w Polsce – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

REKLAMA