Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Krakowie osiwadczył, że Polacy oczekują zmiany stanowisku prezydenta. W jego ocenie wyborcy chcą odejścia „od tej upolitycznionej, upartyjnionej, ale też ubezwłasnowolnionej prezydentury” na rzecz prezydenta samodzielnego i kogoś, kto reprezentuje całą Polskę, „a nie tylko wielkie miasta”.

– Rafał Trzaskowski jest dobry jako reprezentant w stolicy, ale poza nią ani Rafał Trzaskowski, ani Szymon Hołownia nie czują Polski lokalnej, powiatowej. Ja ją znam od podszewki i wiem, jakie tam są potrzeby, jak różna jest Polska i w jak różny sposób trzeba podchodzić do różnych regionów i z szacunkiem – mówił Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców podkreślił, że obywatele powinni głosować ze świadomością, że należy poprzeć nie „najfajniejszego” kandydata w wyborach prezydenckich, ale takiego, który jest najskuteczniejszy. – A najskuteczniejszym jestem ja, ponieważ mam szansę zdobywać głosy i w dużych miastach, ale też w najmniejszych nawet wioskach – zaznaczył lider PSL.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę