Nie zawsze mamy okazję zobaczyć wyraźnie kosmiczne obiekty spadające na ziemię. Takie niesamowite zdarzenie nagrała kamera w domofonie zainstalowanym na posesji 52-letniego mieszkańca Derby w Wielkiej Brytanii. Urządzenie zarejestrowało moment spadania meteorytu.

Najczęściej kamera Gary’ego Rogers’sa nagrywała błąkające się psy albo lisy. Tym razem jednak to, co się nagrało w poniedziałek około 23:30 robi wrażenie na wszystkich.

Jak poinformował Mieszkaniec Derby, miał już iść spać i właściwie leżał już w łóżku. Nagle usłyszał dźwięk domofonu. Odebrał, ale nie wierzył własnym uszom. Poza tym płonący obiekt spadający nieopodal rozświetlił całą okolicę. Rogers początkowo tłumaczył to sobie tak, że zapewne ktoś puszcza fajerwerki.

– Na początku myślałem, że to fajerwerki, ale nie było słychać żadnego hałasu. Gdy obejrzałem nagranie, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Pomyślałem „co to jest?”. Myślałem, że to może być katastrofa samolotu, ale materiał wyraźnie pokazuje dużą kulę ognia. To było niesamowite… – mówi świadek zdarzenia.

Mężczyzna potwierdza, że kiedyś już widział jak spada gwiazda, ale nigdy nie widział meteorytu. Z kolei przewodniczący Obserwatorium Sherwood Rob Dawes powiedział, że kule materii, bo z taką tu mieliśmy do czynienia, często wpadają w naszą atmosferę, a Gary miał duże szczęście, że mógł to zaobserwować.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna