Kosmiczny wzrost rachunku za energię. Seniorka zdębiała, gdy otworzyła kopertę

Licznik
Fot. Pixabay.com

Pewna starsza kobieta postanowiła mocno oszczędzać, aby przygotować się na podwyżki rachunków za prąd. Nie spodziewała się jednak aż takiego wzrostu. Wcześniej seniorka płaciła 70 złotych, a obecnie musi wydawać aż 230 złotych.

REKLAMA

O przypadku pani Anieli pisze portal Businessinsider.pl. Przed kilkoma tygodniami kobieta odebrała rachunek od Tauronu. Choć zużywa mniej energii niż wyliczono jej w prognozach, nowa opłata jest znacznie wyższa od poprzedniej.

– Gdy w połowie lutego przyszło rozliczenie, to byłam pewna, że jak zwykle mam nadpłatę. Ale gdy otworzyłam kopertę, to zdębiałam – opowiada kobieta w rozmowie z portalem Businessinsider.pl

Kobieta wyznała, że na co dzień stara się mocno oszczędzać energię. – Mam kuchenkę gazową, więc do gotowania prądu nie używam. Dwa razy dziennie zagotuję wodę w czajniku elektrycznym, naładuję telefon i obejrzę telewizję przez dwie godziny — wylicza cytowana przez portal.

REKLAMA

Seniorka w ciągu roku zużywa mniej niż 1 tys. kWh, ale jej rachunki wzrosły czterokrotnie. Powodem jest opłata handlowa – od początku roku kwoty pobierane za przesył energii wzrosły z 30 do 125 złotych miesięcznie.

Podziel się: