Do prokuratury wpłynie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez miłośników łowiectwa. Chodzi o martwego lisa. Został użyty podczas pielgrzymki myśliwych – sprawę nagłaśnia Stowarzyszenie Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym. Zapewne nikt by się o tym nie dowiedział, gdyby nie fotografia przedstawiająca martwe zwierzę, jaką upublicznił „Łowiec Tarnowski”.

Na zdjęciu możemy zobaczyć młodego myśliwego niosącego kosz. W nim leży udekorowany jarzębiną martwy lis. Po nagłośnieniu posta z profilu facebookowego czasopisma zniknęła fotka. Internauci nadal jednak ją udostępniają w sieci.

Jak zapowiada na swoim koncie na Facebooku Stowarzyszenie Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym, „ma zamiar złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które polegało na znieważeniu uczuć religijnych chrześcijan i zbezczeszczeniu miejsca kultu, działaniem niezgodnym z doktryną kościoła”.

We wpisie organizacji możemy też przeczytać: „To okrucieństwo przekracza już wszelkie granice (…). Księża nie protestowali, mimo że jest to zachowanie całkiem niezgodne z doktryną chrześcijaństwa, które zakazuje składania ofiar z żywych zwierząt i ludzi. Zaprzyjaźniony z naszą organizacją zakonnik, stwierdził nawet, że leśnicy, składając ofiarę, zbezcześcili miejsce kultu religijnego chrześcijan”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę