Były minister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski na antenie Radia Opole zaatakował polityków Platformy Obywatelskiej.

– Przyjechał sobie leżakować w Opolu. (…) Im więcej takich spektakli będą organizować, przyjeżdżać do miast, leżakować, na trawce sobie rozmawiać, to tym bardziej Polacy będą zwracali się ku bardzo poważnym, konkretnym rozwiązaniom, które proponuje Zjednoczona Prawica. My proponujemy Polski Ład, Rafał Trzaskowski proponuje leżakowanie. (…) To nie jest tytan pracy – mówił Kowalski o prezydencie Warszawy, który odwiedził ostatnio Opole w ramach projektu „Campus Polska Przyszłości”.

Polityk Solidarnej Polski oświadczył, że najlepiej by było, by PO nie zmieniała swojego lidera i po kolejnych wyborach znalazła się poza Sejmem.

– Bardzo życzę Borysowi Budce i Platformie Obywatelskiej, żeby Borys Budka jeszcze przynajmniej 2 lata był na stanowisku szefa PO, bo mam nadzieję, że Platforma Obywatelska skończy poniżej progu wyborczego na 4,9 proc. Tego tej partii, która jest nieodpowiedzialna, odwraca się od wyborców, Polaków, życzę najbardziej. (…) Silna opozycja powinna być partnerem dla rządu, powinna recenzować rząd, a my mamy jakąś opozycję infantylną, destrukcyjną, antypaństwową – wyliczał Kowalski.

– Niech politycy PO zajmują się leżakowaniem, niech jak najdłużej Borys Budka będzie szefem Platformy Obywatelskiej, to jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica nie tylko będzie rządzić do 2027 roku, ale potem wygra także wybory do 2031 roku – ocenił polityk.

Poseł Solidarnej Polski dodał, że za rządów Platformy Obywatelskiej gangsterzy byli bezkarni i zmieniło się do dopiero po objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę.

– Polacy mają prawo zarabiać więcej, mają prawo mieć własne mieszkanie, mają prawo czuć, że gangsterzy nie chodzą po ulicach, jak za czasów PO z podniesionymi głowami – podkreślił Kowalski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę