Fot.Facebook.com/JanuszKowalski

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski skomentował w mediach społecznościowych wypowiedź Donalda Tuska w sprawie tragicznej śmierci ciężarnej pacjentki w Pszczynie. Polityk prawicy określił byłego premiera mianem „lewackiego skrajnego aborcjonisty”.

Na piątkowej konferencji prasowej przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk stwierdził, że „skutkiem presji religijnej sekty pani Kai Godek, która opanowuje rządzących jest prawo i decyzje, które powodują ludzką śmierć”. Polityk odniósł się w ten sposób do śmierci 30-latki w szpitalu w Pszczynie.

– Jesteśmy świadkami zrzucania odpowiedzialności na lekarzy. Lekarze są także w jakimś sensie ofiarami tego nieludzkiego prawa i podejścia do kwestii ciąży, matki, płodu – ocenił Tusk.

Szef PO podkreślił, że przez decyzję „trybunału pani Przyłębskiej pod patronatem pana Kaczyńskiego” obecnie to prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę w Polsce.

Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej o kwestii życia i śmierci nie może rozstrzygać polityka i PR. – Dopóki sprawami życia i śmierci będzie rządzić pani Godek, ksiądz Rydzyk czy tacy sekciarscy działacze jak pan Wróblewski, PiS będzie kulił ogon przed ideologią – powiedział Tusk.

Słowa Donalda Tuska skomentował na Twitterze Janusz Kowalski.

„Tusk. Cynicznie wykorzystuje w polityce śmierć kobiety w Pszczynie….po to, by zadeklarować swoje poparcie dla zabijania polskich dzieci do 12 tyg. życia. Lewacki skrajny aborcjonista. Upadek. Upadek. Upadek”, napisał poseł Solidarnej Polski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę