Kowalski o Tusku: Najbardziej proputinowski premier III RP

Fot.Facebook.com/JanuszKowalski

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, występując we wtorek w Sejmie, zaatakował partie opozycyjne. Zdaniem polityka partii Zbigniewa Ziobry odpowiadają one za wysokie ceny energii i ciepła.

REKLAMA

Kowalski zareagował w ten sposób na happening posłów opozycji, którzy podczas debaty nad przyszłorocznym budżetem trzymali w rękach czerwone kartki z napisem „PiS=drożyzna”. Z kolei Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o odroczenie obrad i wezwanie premiera Mateusza Morawieckiego do przedstawienia sytuacji ekonomicznej kraju oraz planów rządu na walkę z rosnąca inflacją.

Poseł SP w odpowiedzi oskarżył KO i Donalda Tuska o przyczynienie się do wzrostu cen w Polsce.

–  Kilka dni temu głosowaliście przeciwko walce polskiego rządu o niskie ceny energii i ciepła, a teraz mówicie o drożyźnie – mówił Kowalski do posłów KO. – Drożyzna w Unii Europejskiej ma twarz Donalda Tuska i Europejskiej Partii Ludowej, to wy odpowiadacie za wysokie ceny energii i ciepła – oświadczył polityk,

REKLAMA

Kowalski skrytykował z sejmowej mównicy lidera PO za to, że był najbardziej prorosyjskim szefem polskiego rządu po 1989 roku.

– To wy w 2010 roku przestawialiście Polskę na wschód, to wy w 2010 roku chcieliście zabetonować (Polskę) rosyjskim gazem do 2037 roku – mówił, posiłkując się swoją książką o Tusku. – Przeczytajcie sobie o tym, jak prezes Jarosław Kaczyński we wrześniu 2010 roku spowodował, że nie przedłużyliśmy kontraktu do 2037 roku z Putinem. To Donald Tusk jest najbardziej proputinowskim premierem III RP – stwierdził Kowalski.

Podziel się: