Fot.Facebook.com/KownackiBartosz

Poseł PiS Bartosz Kownacki w ostrych słowach skrytykował lidera PO Donalda Tuska za tweet poświęcony środowej konferencji na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Uczestniczyli w niej m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Tusk odniósł się do konferencji w mediach społecznościowych, stwierdzając, że miała ona odwrócić uwagę społeczną od ujawnionych przez media przypadków nepotyzmu polityków PiS i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, w tym obsadzania na stanowiskach członków rodzin.

„Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów”, napisał ironicznie lider PO na Twitterze, dodając, że „wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe”.

Na słowa byłego premiera zareagował wiceminister obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło Bartosz Kownacki, który nazwał Tuska „tłuściutkim wieprzem”.

„Jest w polskiej polityce taki, co chciał być białym koniem, a okazał się tłuściutkim wieprzem upasionym na brukselskiej paszy. Ciekawe kiedy teściowa przerobi go na siekane kotlety?”, stwierdził na Twitterze obecny członek Rady Doradców Politycznych premiera Mateusza Morawieckiego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!