REKLAMA

Fot.Facebook.com/KownackiBartosz

Program Polski Ład przygotowany przez rząd Mateusza Morawieckiego był jednym z tematów niedzielnej audycji „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. W trakcie dyskusji przedstawiciel PiS potwierdził, że program ten ma charakter wyłącznie wyborczy.

REKLAMA

Politycy opozycji krytykowali założenia rozwiązań zaproponowanych przez Morawieckiego. Europoseł PSL Adam Jarubas podkreślił, że są one niekorzystne dla przedsiębiorców i „najbardziej w nich uderzają”.

Według posłanki Joanny Senyszyn z Lewicy celem programu jest kupienie wyborców i w rezultacie doprowadzenie do kolejnego sukcesu wyborczego partii Jarosława Kaczyńskiego. W rzeczywistości Polski Ład, określony przez Senyszyn mianem kiełbasy wyborczej, spowoduje tylko pogorzenie się sytuacji życiowej m.in. samotnych matek wychowujących dzieci.

REKLAMA

Poseł KO Marcin Kierwiński ocenił z kolei, że program Morawieckiego to wyłącznie rządowa propaganda. –  Może wystarczy nie kraść, nie marnotrawić pieniędzy i dobrze nimi zarządzać – zauważył, odnosząc się do sposobu sprawowania rządów w Polsce przez PiS i Zjednoczoną Prawicę.

Rozwiązań zawartych w Polskim Ładzie bronił m.in. poseł Bartosz Kownacki z PiS. –  Chcemy, żeby w kieszeniach Polaków zostało jak najwięcej pieniędzy – oświadczył, uspokajając, że „nie wszyscy przedsiębiorcy będą mieli gorzej”.

REKLAMA

Jednak, gdy prowadzący program Andrzej Stankiewicz zadał wprost Kownackiemu pytanie o to, czy Polski Ład to kiełbasa wyborcza, polityk PiS odpowiedział: – Tak.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA