REKLAMA

REKLAMA

Poseł PiS Bartosz Kownacki skomentował na Twitterze protesty kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które zakazuje dokonywania aborcji eugenicznej.

Byłemu wiceministrowi obrony nie spodobał się również symbol protestów, czerwona błyskawica, którą – podobnie jak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i inni przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego – zestawił z symboliką niemieckich nazistów, w tym SS. Atakując opozycję, głównie z Platformy Obywatelskiej i Lewicy, oskarżył ją o chęć przywrócenia dobrego imienia Adolfowi Hitlerowi oraz III Rzeszy.

REKLAMA

„Totalna opozycja odwołuje się do SS i nawołuje do wojny. Zapewne za chwilę nastąpi rehabilitacja Hitlera i III Rzeszy”, napisał Kownacki na Twitterze.

W odpowiedzi internauci udowodnili Kownackiemu, że symbolika protestów przeciwko orzeczeniu TK nie ma nic wspólnego z III Rzeszą, zaś identycznie wyglądająca błyskawica znajduje się na emblemacie jednostki GROM, wojsk łączności czy na znakach ostrzegających przed wysokim napięciem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA