Poseł PiS Bartosz Kownacki skomentował na Twitterze protesty kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które zakazuje dokonywania aborcji eugenicznej.

Byłemu wiceministrowi obrony nie spodobał się również symbol protestów, czerwona błyskawica, którą – podobnie jak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i inni przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego – zestawił z symboliką niemieckich nazistów, w tym SS. Atakując opozycję, głównie z Platformy Obywatelskiej i Lewicy, oskarżył ją o chęć przywrócenia dobrego imienia Adolfowi Hitlerowi oraz III Rzeszy.

„Totalna opozycja odwołuje się do SS i nawołuje do wojny. Zapewne za chwilę nastąpi rehabilitacja Hitlera i III Rzeszy”, napisał Kownacki na Twitterze.

W odpowiedzi internauci udowodnili Kownackiemu, że symbolika protestów przeciwko orzeczeniu TK nie ma nic wspólnego z III Rzeszą, zaś identycznie wyglądająca błyskawica znajduje się na emblemacie jednostki GROM, wojsk łączności czy na znakach ostrzegających przed wysokim napięciem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę