Małgorzata Kożuchowska jest kolejną gwiazdą, która została wykorzystana do uwiarygodnienia oszustwa dokonywanego w internecie. W sieci pojawił się niedawno tekst reklamujący transakcje w bitcoinach. Autor powoływał się na przykład Kożuchowskiej, która miała na operacjach z kryptowalutą zarobić ogromne pieniądze i poinformować o tym fakcie w programie „Dzień Dobry TVN”.

Znana aktorka zdementowała te informacje na swoim profilu na Facebooku, podkreślając, że padła ofiarą oszustwa.

„W sieci pojawiły się znowu artykuły o tym, że zarabiam w internecie na bitcoinach. Jest to oszustwo! Nie dajcie się proszę nabrać! Wcześniej już złożyłam w bardzo podobnej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa – aktualną publikację również zgłoszę. Autor artykułu, aby się uwiarygodnić, podszywa się także pod stację TVN”, napisała gwiazda polskiego kina w oświadczeniu skierowanym do swoich fanów.

Kożuchowska stwierdziła jednocześnie, że nigdy nie zakładała konta na platformie tego typu ani nie udzielała na ten temat wywiadów. „W owych artykułach wykorzystywane są moje zdjęcia z »Dzień Dobry TVN« i opisy sugerujące, że opowiadam o tym jak zarobić przez internet. Niestety nie jestem pierwszą osobą, której wizerunek wykorzystano w ten sposób – innym także przypisywano podobne wypowiedzi. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, jest to OSZUSTWO”, oznajmiła aktorka.

Ofiarą internetowego oszusta padła wcześniej między innymi Magda Gessler, której wizerunek został bezprawnie wykorzystany podczas kampanii na rzecz „cudownych środków na odchudzanie”.

https://www.facebook.com/MalgorzataKozuchowska/posts/2479577252159187


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!