Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras uważa, że Klaudia Jachira powinna zostać wykreślona z warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta oświadczył, że kandydatka zachowuje się w sposób źle świadczący o niej i szkodzi w ten sposób partii, z której list zamierza ubiegać się o mandat poselski. 

 W czasie odbywającego się Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Klaudia Jachira pozowała w Warszawie do zdjęć przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej z transparentem „Bób, hummus, włoszczyzna”, które miało parodiować wypisane na monumencie słowa „Bóg, honor, ojczyzna”. Wcześniej kandydatka KO mówiła, że w Polsce jest około 6 milionów osób chorych psychicznie i że mniej więcej tyle samo głosowało cztery lata temu na PiS.

Incydent z udziałem kandydatki Koalicji Obywatelskiej wywołał lawinę pełnych oburzenia komentarzy. Na jej zachowanie przed pomnikiem zareagowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, które zaapelowało do władz KO o wykreślenie Klaudii Jachiry z listy kandydatów do Sejmu.

– Wydaje mi się, że tak powinno się stać – powiedział na antenie Polsat News Sławomir Nitras zapytany o tę sprawę. – Uważam, że to jest zachowanie nieprzyzwoite. Źle świadczące o osobie, która w ten sposób próbuje być w jakiś sposób zauważona. Zrobiła krzywdę sobie, nam wszystkim – stwierdził polityk.

Poseł PO wyznał, że nie rozumie zachowania Jachiry i nie wie czemu jej „happening” miał służyć. Sławomir Nitras oświadczył, że słowa „Bóg, honor, ojczyzna” są ważne dla wszystkich Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę