Krakowscy pseudokibice przerzucali do Polski islamskich imigrantów!

REKLAMA

20 listopada Śląski Oddział Straży Granicznej na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymał 4 członków międzynarodowego gangu przemytników ludzi. Zatrzymani są znanymi postaciami w światku krakowskich pseudokibiców.

Według portalu TVP Info podejrzani byli powiązani z środowiskiem przestępczym sympatyków Cracovii. Przemycani przez nich nielegalni imigranci mieli pochodzić m.in. z Afganistanu, Jemenu i Syrii. Zatrzymani przerzucali ich na terytorium Polski i Niemiec tzw. szlakiem bałkańskim. Jak dotąd ustalono, że uzyskali za to łącznie 50 000 euro.

REKLAMA

Według informacji podanych przez Śląski Oddział Straży Granicznej zatrzymani mieli za pomocą samochodów dostawczych przetransportować w sumie co najmniej 93 osoby z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu.

Podejrzani są obecnie osadzeni w trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Postanowiono im już m.in. zarzuty udziału w międzynarodowej grupie przestępczej. Nie są to pierwsze aresztowania w tej sprawie. W maju tego roku wpłynął do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 innym osobom z tego gangu. Trwają również dalsze czynności zmierzające do schwytania pozostałych członków szajki.

REKLAMA

Podziel się: