20 listopada Śląski Oddział Straży Granicznej na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymał 4 członków międzynarodowego gangu przemytników ludzi. Zatrzymani są znanymi postaciami w światku krakowskich pseudokibiców.

Według portalu TVP Info podejrzani byli powiązani z środowiskiem przestępczym sympatyków Cracovii. Przemycani przez nich nielegalni imigranci mieli pochodzić m.in. z Afganistanu, Jemenu i Syrii. Zatrzymani przerzucali ich na terytorium Polski i Niemiec tzw. szlakiem bałkańskim. Jak dotąd ustalono, że uzyskali za to łącznie 50 000 euro.

Według informacji podanych przez Śląski Oddział Straży Granicznej zatrzymani mieli za pomocą samochodów dostawczych przetransportować w sumie co najmniej 93 osoby z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu.

Podejrzani są obecnie osadzeni w trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Postanowiono im już m.in. zarzuty udziału w międzynarodowej grupie przestępczej. Nie są to pierwsze aresztowania w tej sprawie. W maju tego roku wpłynął do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 innym osobom z tego gangu. Trwają również dalsze czynności zmierzające do schwytania pozostałych członków szajki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę