migracja
fot. Unsplash

Rosjanie w swoich działaniach wzięli na cel dość nietypowy kraj, jeśli chodzi o ich polityczne gierki. Francuskie media alarmują, że Kreml, rękami rosyjskich fundacji próbuje zdestabilizować Francję, sterując nastrojami wobec masowej, afrykańskiej imigracji do tego kraju.

Francuskie media donoszą, że są obiektem prób przekupstwa ze strony rosyjskiej fundacji, zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii – o dość ciekawej nazwie „FBI” (Foundation to Battle Injustice). Podmiot został stworzony przez rosyjskiego oligarchę – Jewgienija Prigożyna – powiązanego z władzami Kremla i samym Władimirem Putinem. Oligarcha jest znany także z lobbowania współpracy Kremla z rosyjską, prywatną armią – Grupą Wagnera – oraz tworzenia farm rosyjskich trolli internetowych.

Co więcej – jak donosi radio RMF FM oraz media źródłowe stacji – Prigożyn może być także odpowiedzialny za zorganizowanie specjalnej grupy kryminalistów, która zajmuje się likwidowaniem lub „skłanianiem do współpracy” ludzie niewygodnych dla rosyjskich władz.

Wracając do tematu fundacji, warto zwrócić uwagę na jej prowokacyjną nazwę, „FBI” – która może być równie dobrze żartem ze strony Prigożyna – gdyż jest on poszukiwany przez FBI, amerykańską agencję federalną, za rzekomy udział w próbie fałszowania wyborów w USA.

Fundacja ma rzekomo przekupywać francuskie portale informacyjne, telewizje, etc., aby te publikowały informacje, sprzyjające masowej imigracji z Afryki, nie zwracając uwagi na ich szkodliwość dla bezpieczeństwa kraju. Celem Rosjan ma być obrzydzenie Francuzom poprawnych politycznie mediów – które mijając się z prawdą, staną się dla nich mało wiarygodne – aby dalej zwrócić ich poparcie w kierunku francuskiej skrajnej prawicy, nie popierającej nielegalnej, masowej imigracji, za to popierającej Kreml.

Foundation to Battle Injustice finansuje także organizacje, które pomagają nielegalnym imigrantom z Afryki w dotarciu do wybrzeży Francji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę