Królowa kryptowalut oszukała ludzi w 175 krajach! Szuka jej FBI!

Twórczyni kryptowaluty OneCoin Ruja Ignatova zniknęła bez śladu. Jak donosi brytyjski „Daily Mail”, poszukuje jej FBI. Bułgarka podejrzana jest o największe indywidualne oszustwo finansowe w historii. 

36-letnia Ruja Ignatova stworzyła własną kryptowalutę w 2016 roku. Do marca 2017 roku w OneCoin ludzie ze 175 krajów zainwestowali ponad 3,5 miliarda funtów. Około 100 mln funtów pochodziło od obywateli Wielkiej Brytanii.

Czytaj także:  Północnokoreańscy żołnierze zabili urzędnika z Korei Południowej, a potem...

Królowa kryptowalut znakomicie prezentowała się podczas publicznych występów, na których skutecznie namawiała do inwestycji w wirtualną walutę. Ruja Ignatova postrzegana była jako kobieta tak wielkiego sukcesu, że określano ją nawet jako następczynię założyciela Facebooka Marka Zuckerberga.

Kilka miesięcy temu przedsiębiorcza Bułgarka jednak zniknęła i ślad po niej zaginął. FBI poszukuje jej obecnie listem gończym. Pozywa ją również amerykański Departament Sprawiedliwości.

Czytaj także:  Doznał nagłego paraliżu. Lekarze znaleźli w mózgu tasiemca!

Po zniknięciu kobiety system OneCoin przejął jej brat Konstantin Ignatov. Nie rozwinął jednak biznesu, gdyż został aresztowany i oskarżony o oszustwa.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.