Twórczyni kryptowaluty OneCoin Ruja Ignatova zniknęła bez śladu. Jak donosi brytyjski „Daily Mail”, poszukuje jej FBI. Bułgarka podejrzana jest o największe indywidualne oszustwo finansowe w historii. 

36-letnia Ruja Ignatova stworzyła własną kryptowalutę w 2016 roku. Do marca 2017 roku w OneCoin ludzie ze 175 krajów zainwestowali ponad 3,5 miliarda funtów. Około 100 mln funtów pochodziło od obywateli Wielkiej Brytanii.

Królowa kryptowalut znakomicie prezentowała się podczas publicznych występów, na których skutecznie namawiała do inwestycji w wirtualną walutę. Ruja Ignatova postrzegana była jako kobieta tak wielkiego sukcesu, że określano ją nawet jako następczynię założyciela Facebooka Marka Zuckerberga.

Kilka miesięcy temu przedsiębiorcza Bułgarka jednak zniknęła i ślad po niej zaginął. FBI poszukuje jej obecnie listem gończym. Pozywa ją również amerykański Departament Sprawiedliwości.

Po zniknięciu kobiety system OneCoin przejął jej brat Konstantin Ignatov. Nie rozwinął jednak biznesu, gdyż został aresztowany i oskarżony o oszustwa.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę