„Po 1945 najlepsi szli do lasu lub zostawali w konspiracji. Dzisiejsze szmaciarstwo kwestionuje ich odwagę, bo chce wykoślawić naszą historię. Ale wolni będziemy tylko wtedy, gdy zachowamy wierną pamięć”, napisał w mediach społecznościowych z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS.

Pozytywna wobec powojennego podziemia opinia spotkała się z krytyką znanej działaczki lewicowej Joanny Senyszyn. „Wicemarszał Terlecki obraża Polaków, pisząc, że »po 1945 najlepsi szli do lasu lub zostawali w konspiracji«”, oceniła na swoim profilu na Twitterze.

Stwierdzenie to wywołało furię posłanki Bernadety Krynickiej z PiS, która następująco oceniła Senyszyn. „Ruska swołocz nigdy nie przestanie obrażać polskich patriotów”.

Parlamentarzystka PiS nie pozostała dłużna także internautom, którzy skrytykowali poziom jej wpisu. „Tym, których drażni użyte przeze mnie określenie zupełnie nie przeszkadza język używany przez komunistów w walce z patriotycznym podziemiem. To b. symptomatyczne”, napisała.

Krynicka stała się szerzej znana podczas ubiegłorocznego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Sugerowała wówczas, że to rodzice zmuszają swoje dzieci do okupacji parlamentu, a na słowa krytyki odpowiadała, że protestujący „to nie są dla niej partnerzy do rozmowy”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę