Krystyna Pawłowicz: Morderca 10-letniej Kristiny kandydatem opozycji na prezydenta!

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz lubi szokować swoimi komentarzami, ale ten piątkowy przekroczył już chyba wszystkie granice przyzwoitości. Parlamentarzystka napisała na Twitterze, że kandydatem opozycji w przyszłorocznych wyborach prezydenckich z powodzeniem może zostać morderca 10-letniej Kristiny z Mrowin.

   

We wpisie na portalu Pawłowicz zaatakowała w ostrych słowach Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który wyraził zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez policję podejrzanego o zabójstwo dziewczynki Jakuba A.

   

Bondar w oświadczeniu uznał, że podczas zatrzymywania mężczyzny nie było konieczne zastosowanie kajdanek zespolonych, a także chwytu obezwładniającego, gdyż nie stawiał on oporu. Zdaniem Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, którego zadania wykonuje RPO, „użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa”.

Pawłowicz, reagując na to stanowisko, określiła Jakuba A. mianem „męczennika konstytucyjnego”, który „będzie kandydatem opozycji na urząd prezydenta RP”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News