Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz lubi szokować swoimi komentarzami, ale ten piątkowy przekroczył już chyba wszystkie granice przyzwoitości. Parlamentarzystka napisała na Twitterze, że kandydatem opozycji w przyszłorocznych wyborach prezydenckich z powodzeniem może zostać morderca 10-letniej Kristiny z Mrowin.

We wpisie na portalu Pawłowicz zaatakowała w ostrych słowach Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który wyraził zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez policję podejrzanego o zabójstwo dziewczynki Jakuba A.

Bondar w oświadczeniu uznał, że podczas zatrzymywania mężczyzny nie było konieczne zastosowanie kajdanek zespolonych, a także chwytu obezwładniającego, gdyż nie stawiał on oporu. Zdaniem Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, którego zadania wykonuje RPO, „użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa”.

Pawłowicz, reagując na to stanowisko, określiła Jakuba A. mianem „męczennika konstytucyjnego”, który „będzie kandydatem opozycji na urząd prezydenta RP”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę