Krystyna Pawłowicz wyraziła się w sposób podły i chamski! Jurek Owsiak nie zostawia na posłance PiS suchej nitki!

REKLAMA

„Tak, jak stanąłem w obronie Prof. Władysława Bartoszewskiego, kiedy Krystyna Pawłowicz nazwała go pastuchem, tak dzisiaj zwracam się z gorącą prośbą do Polek i Polaków – wyrażajcie głęboki i zdecydowany sprzeciw przeciwko takim wpisom”, napisał Jerzy Owsiak, odnosząc się do jednego z najnowszych komentarzy posłanki PiS Krystyny Pawłowicz na Twitterze.

Słowa Owsiaka odnoszą się do wpisu Pawłowicz z 13 listopada. „Co oni z tego starszego człowieka zrobili…? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu, to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi, by publicznie poniżał sam swą godność… Pewnie robi to za jakieś marne grosze… Łobuzy!”, napisała wówczas posłanka.

REKLAMA

„Starszy człowiek”, o którym pisze parlamentarzystka PiS, to Bogusław Stanisławski, działacz społeczny zajmujący się prawami człowieka, który w latach 90. współtworzył polski oddział Amnesty International. Za swoje zasługi w 2011 otrzymał od prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Na tweet Pawłowicz zareagował na Facebooku szef WOŚP, który został odznaczony tym samym orderem i również w 2011. „Przepraszam Pana z całego serca za haniebne słowa zawarte w pełnym szyderstwa wpisie Krystyny Pawłowicz”, napisał na swoim profilu Owsiak, zwracając się do Stanisławskiego.

REKLAMA

„W moim odczuciu Krystyna Pawłowicz wyraziła się w sposób podły, chamski również o mnie, sugerując, że współczesne, wysokie odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej jest śmieciem. A jeśli użyła słowa »śmieć« w stosunku do słowa Konstytucja, to jeszcze bardziej, jako profesor prawa, wykazuje swoją nienawiść i brak jakichkolwiek hamulców moralnych”, skomentował z oburzeniem założyciel WOŚP.

„Wyrażajcie głęboki i zdecydowany sprzeciw przeciwko takim wpisom. Oddawajmy szacunek ludziom, którzy bronią praw ludzi upodlonych i często bestialsko traktowanych na całym świecie, a mimo to są w Polsce traktowani z takim szyderstwem”, zaapelował w swoim poście Jurek Owsiak.

REKLAMA

Jednocześnie przypomniał posłance PiS, że ciągle chroni ją immunitet, ale „przecież nic nie trwa wiecznie”. „Prędzej czy później, niewykluczone, że także Krystyna Pawłowicz, jako seniorka, skorzysta z jednego z 8300 łóżek, które Fundacja WOŚP kupiła dla geriatrii”, przestrzegł.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/1947366942008955

Podziel się: