Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak wezwał w środę wszystkich pozostałych polityków ubiegających się o najwyższy urząd w państwie do wspólnej debaty.

– Już wzywamy także wszystkich kandydatów, którzy zdołają się zarejestrować, do debat wyborczych. Apelujemy: nie unikajcie szanowni państwo debaty, debaty to kwintesencja rywalizacji politycznej, pokażmy, że wierzymy w swoje oferty, w swoje argumenty – powiedział Bosak na konferencji prasowej.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1230074056768204800

– To, że ktoś jest namaszczany przez sondażownie czy media jako pretendent do wejścia do drugiej tury, to jeszcze nie znaczy, że do niej wejdzie, warto powalczyć o zaufanie, ja o to zaufanie będę walczył – podkreślił kandydat Konfederacji.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, poza posłem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem, kandydują: urzędujący prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu i posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Lewicy Robert Biedroń, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz jako kandydat niezależny dziennikarz Szymon Hołownia. Swój start zapowiada także kojarzony ze środowiskiem Radia Maryja były europoseł PiS Mirosław Piotrowski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę