Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/ CC-BY-2.0

– Jest to rozgłośnia, która w polski katolicyzm wniosła bardzo dużo zła i przyczyniła się do osłabienia wiarygodności Kościoła – powiedział we wtorek w programie „Newsroom WP” ks. prof. Alfred Wierzbicki, komentując działalność Radia Maryja oraz innych mediów o. Tadeusza Rydzyka.

– Socjologowie mówią, że właśnie działalność mediów ojca Rydzyka jest rodzajem trucizny w Kościele polskim. Zatruwa polski katolicyzm – podkreślił znany teolog i etyk, oceniając przekaz informacyjny Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Ks. Wierzbicki podkreślił również, że „może najpiękniejszym prezentem dla Kościoła w Polsce i dla Polaków” byłoby, gdyby o. Rydzyk „sobie odszedł”.

– To, co zrobił, jest naprawdę szkodliwe. Bo przede wszystkim zasiał czy wykreował podziały, wzmacniał je. Używał strachu, lęku, chociażby przed Europą – stwierdził wykładowca KUL, nawiązując do propagandy mediów toruńskich w czasie przystępowania Polski do Unii Europejskiej.

Ks. Wierzbicki wyraził jednocześnie nadzieję na zmianę postawy redemptorysty. – Nigdy nie jest za późno na nawrócenie, choćby nawet na wycofanie się ze swojej działalności – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę