Kapelan Solidarności ks. Henryk Jankowski został pośmiertnie oskarżony przez swoją ofiarę o molestowanie seksualne. Wspomnienia dotyczące znanego duchownego zostały opublikowane w „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, i wywołały skandal. Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus chce, by z Gdańska zniknął pomnik duchownego.

„Tekst »Dużego Formatu« o ks. Jankowskim jest porażający. Zwracam się do Pawła Adamowicza o pilne zajęcie stanowiska w tej kwestii i doprowadzenie do usunięcia pomnika. Molestowanie dzieci, zmuszanie ich do czynności seksualnych i łamanie im życia u samych jego początków to zbrodnia!”, napisała na Facebooku Scheuring-Wielgus i dodała: „W pedofilii nie ma żadnych środków łagodzących. Zasługi dla kraju niczego nie wymazują”.

Posłanka partii Teraz! skierowała już w tej sprawie do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza specjalne pismo. Żąda w nim reakcji na ujawnioną w „Dużym Formacie” relację osoby, która miała paść ofiarą kapelana Solidarności. Chodzi o Barbarę Borowiecką, która opowiedziała dziennikarce o molestowaniu, jakiego lata temu miał dopuszczać się wobec niej oraz innych dzieci ks. Henryk Jankowski.

„Czy osoba oskarżana o pedofilię, znana z antysemickich wypowiedzi i lubująca się w przepychu nieprzystojącym duchownemu, to dobra wizytówka Gdańska?”, zaznaczyła w swoim wpisie posłanka Teraz!. „Ani w Gdańsku, ani w żadnym miejscu taki człowiek nie zasłużył sobie na upamiętnienie w postaci pomników czy placów”, stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus.

https://www.facebook.com/j.scheuringwielgus/photos/a.595607447227901/1842226705899296/?type=3


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę