Ksiądz Wojciech Lemański skomentował na Facebooku nowe stanowiska dla byłej premier Beaty Szydło.  Obecna eurodeputowana PiS została w połowie kwietnia powołana przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego w skład Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ostatnio natomiast minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mianował ją przewodniczącą rady społecznej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie.

Ksiądz Lemański nie pozostawił na byłej szefowej rządu suchej nitki.

” Biedna (tylko w przenośni) była premierzyca ma ciągle pod górkę. A zapowiadało się tak obiecująco”, stwierdził ironicznie w swoim wpisie na Facebooku. Następnie opisał – polityczne i nie tylko – dokonania europarlamentarzystki partii Jarosława Kaczyńskiego.

Duchowny stwierdził, że Szydło to „polska Don Kichot w spódnicy i podkolanówkach walcząca z resztą Unii Europejskiej. I zwyciężająca 1 – 27 ze łzami w oczach i bukietem kwiatów od prezesa”.

„Potem była szansa na kościelną karierę matki dziekana, biskupa, a może nawet kardynała. Zwycięska bitwa ze strajkującymi w sejmie niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Nocna potyczka z drzewem w Oświęcimiu. A teraz szansa na kolejne wyzwolenie polskiego muzeum niemieckiego obozu koncentracyjnego”, kontynuował.

Ks. Lemański w swoim wpisie nawiązał również do sprzeciwów wobec decyzji wicepremiera Glińskiego i skierowania byłej premier do rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przypomniał, że przeciwko tej decyzji byli nie tylko członkowie Rady, ale także rodzina bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego.

„Pal sześć zawsze niezadowolonych Żydów. Machnąć ręką na kręcących nosami profesorów. Ale Pileccy!!! Nawet potomkowie rotmistrza zaprotestowali przeciwko gwieździe z Brzeszcz?”, oświadczył ks. Lemański.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat