Ksiądz Chyła: Pedofilia wśród księży nie podważa prawdy głoszonej przez Kościół

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach ks. Janusz Chyła skomentował na Twitterze najnowszą aferę dotyczącą pedofilii w Kościele, która jest związana z kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

   

Z filmu wyemitowanego w TVN24 wynika, że wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II ukrywał przypadki pedofilii w Kościele.

Z kolei w dokumencie opublikowanym 10 listopada przez Stolicę Apostolską, dotyczącym byłego kardynała Theodore’a McCarricka z USA – zdegradowanego i wydalonego ze stanu duchownego przez papieża Franciszka z powodu pedofilii – nazwisko polskiego hierarchy pojawia się w tym kontekście 45 razy.

   

Mimo to ks. Chyła we wpisie na Twitterze, który został  opublikowany już po ujawnieniu sprawy kardynała Dziwisza, zbagatelizował zjawisko pedofilii w Kościele katolickim. Jego zdaniem nie ma to znaczenia dla dalszego postrzegania go przez wiernych.

„Zło, którego sprawcami są osoby duchowne, uderza w wiarygodność Kościoła, ale nie podważa prawdy, którą Kościół głosi”, oznajmił duchowny.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News