Ksiądz do dziecka dziękującego za pierwszą komunię świętą: „Porażka jakaś”. Nagranie skandalicznego zachowania obiegło Internet (WIDEO)

Fragment uroczystości pierwszej komunii, której towarzyszyło skandaliczne zachowanie duchownego obejrzało już w sieci ponad 30 tys. internautów.

   

Wszystko wydarzyło się w parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie koło Iławy (woj. warmińsko-mazurskie). Na materiale wideo widzimy chłopca, który wręcza księdzu dary dziękując za pierwszą komunię świętą.

Chłopiec był zestresowany sytuacją i zapomniał oficjalnego tekstu, co powinno być przyjęte ze zrozumieniem, szczególnie, że to doniosła chwila dla młodych wiernych. Kapłan jednak zareagował skandalicznie. W reakcji na pomyłkę chłopca powiedział: „Daj to chłopie. Zostawmy to. Porażka jakaś”.

   

Ten popis moralności nie pozostał bez echa.

„Każde dziecko ma prawo w takiej sytuacji się zdenerwować i zapomnieć tekstu formułki. Nazywając kogoś „porażką” świadczy to tylko o tym, że ksiądz sam wydał sobie ocenę o swoich możliwościach duszpasterskich” – napisał jeden z użytkowników YouTube.

   

To jednak jedna z łagodniejszych wypowiedzi, jakich niewiele jest pod nagraniem. Większość z nich bardzo ostro krytykuje postawę księdza.

„Tacy księża z automatu powinni stracić wszelkie prawa kapłańskie. Jakby Cie człowieku z plebani wyrzucili to twoje życie by było porażką!” – czytamy pod nagraniem.

„I przez takich księży to się dziwią że, młodzi ludzie nie chcą uczestniczyć w życiu kościoła… Postawa księdza to istna porażka. Wstyd jeszcze raz wstyd” – pisze jeden z internautów.

Inni z kolei dodają otuchy chłopcu.

„Jak dzieciaku czytasz mojego posta, to wiedz ŻE NIE JESTEŚ PORAŻKĄ i ŚWIETNIE SOBIE PORADZIŁEŚ. Ten ksiądz natomiast to jakaś porażka!!!!” – brzmi inny komentarz (pisownia oryginalna).

https://youtu.be/RmYHGkPZrn4

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News