Ksiądz Roman Kneblewski na antenie prawicowej telewizji internetowej „wRealu 24” skrytykował najnowszy film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” o pedofilii w polskim Kościele katolickim. Zdaniem ks. Kneblewskiego film atakuje duchownych, ponieważ zjawisko pedofilii wśród księży i hierarchów prawie nie występuje.

– Wśród księży pedofilia jest niesamowitą rzadkością – stwierdził duchowny, który uważany jest za kapelana środowisk narodowych.  – Przypadków stwierdzonych pedofilii, demoralizowania dzieci, to jest gdzieś koło pół promila, nawet nie procent jeden, w innych grupach zawodowych jest dużo więcej – mówił.

Według byłego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, który został przez Watykan usunięty z zajmowanej funkcji, w kwestii pedofilii w Kościele „wielu daje się zmanipulować niesamowicie”.

– Przecież Sekielscy do pierwszego filmu przez rok szukali przypadków i znaleźli chyba 3 i teraz tak samo. To jest parę przypadków nagłośnionych niesamowicie, to wszystko było wyreżyserowane starannie przed kamerami, to nie są żadne spontaniczne wypowiedzi – podkreślił ks. Kneblewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę