Nie wszystkim spodobało się to, co zrobił w niedzielę ks. Kazimierz Klaban, który jest proboszczem polskokatolickiej parafii Dobrego Pasterza w Elblągu. Kapłan po mszy wyszedł przed budynek kościoła do wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wrzucił do puszek zawartość zebranej tacy.

– To było podyktowane potrzebą serca. Dlaczego? Prosto powiem. Jestem po przejściach zdrowotnych. Miałem dwa udary mózgu i zawał serca, niejednokrotnie leżałem w szpitalu. Byłem podłączony pod różnego typu urządzenia, na niektórych widniały właśnie serduszka – mówi ks. Kazimierz Klaban portalowi Wirtualna Polska.

Duchowny podkreśla, że dla niego liczy się pomoc, a nie polityczne spory. Dlatego uczy ludzi tego, by nie patrzyli na czubek własnego nosa, ale widzieli w każdym drugiego człowieka.

– Trzeba dzielić się z innymi potrzebującymi. Ogłosiłem w kościele, że ja nie agituję, ale od siebie przekazuję całą tacę – wyjaśnia portalowi proboszcz polskokatolickiej parafii.

Gest ks. Kazimierza Klabana spotkał się z różnymi reakcjami na stronie elbląskiego WOŚP na Facebooku. W zdecydowanej większości były one pozytywne. Poniżej tylko kilka z bardzo wielu.
Krzysztof […] napisał: „To jest to »światełko w tunelu« – Panie Ksiądz – szacunek – tak dalej, a może zawitam w wasze progi. Jeśli było to szczere, to jesteś jak ten »wołający na puszczy«”.

Według Katarzyny […] „Ten Wielebny jest świetnym Człowiekiem. Na co dzień, nie tylko od święta”.

„Sam otrzymał i podzielił się tym co zostało mu dane…W górę serca kochani!”, oceniła Agnieszka […].

Nie zabrakło jednak też prymitywnego hejtu.

Marcin […] podkreślił: „Swojego portfela nie wyciągnął, ale z darów wiernych nie było problemu jak widać…”.

Przemek […] nie miał wątpliwości, że ks. Klaban „to jest ksiądz polsko-»katolicki«, czyli heretyk”.

„Ksiądz idiota, finansuje bezprawnie Owsiakowe Woodstock, czyli promowanie kultury śmierci”, skomentował Robert […], powielając opinię wygłoszoną przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę